^Do góry

  • AUTO OBSŁUG ADK

    Auto Obsługa ADK - Zapraszamy codziennie od 9:00 do 19:00. Sprzedaż opon NOWYCH - UŻYWANYCH - BIEŻNIKOWANYCH. W naszej ofercie opony OSOBOWE, DOSTAWCZE, MOTOCYKLOWE, SKUTERY, QUAD ATV - możliwość montażu na miejscu.

  • USTAWIENIE GEOMETRII SAMOCHODOWEJ

    Profesjonalne usługi z zakresu ustawiania geometrii samochodów osobowych i dostawczych.

  • KLIMATYZACJA

    Kompleksowy serwis klimatyzacji już od 90 zł - odgrzybianie 30 zł. OFERUJE RÓWNIEŻ USŁUGI Z ZAKRESU PROSTOWANIA FELG ALUMINIOWYCH I STALOWYCH

Facebook

Podczas procesu sprawdzenia geometrii samochodowej sprawdzamy następujące parametry :śladowość kół,przesunięcie osi, nierównoległość osi, maksymalny kąt skrętu, różnica kątów skrętu kół, kąt pochylenia osi zwrotnicy, kąt pochylenia koła jezdnego, kąt wyprzedzenia osi zwrotnicy, zbieżność całkowita kół tylnych, zbieżność połówkowa kół tylnych, zbieżność całkowita kół przednich, zbieżność połówkowa kół przednich.
Oferujemy również kompleksowe usługi z zakresu serwisu układów klimatyzacji w zakresie eksploatacji odczynnika R134A. Oferujemy usługi z zakresu: napełniania układów klimatyzacji, sprawdzenia szczelności, napraw bieżących układów klimatyzacji, odgrzybiania.
Oferujemy kompleksowe usługi z zakresu prostowania felg aluminiowych i stalowych. Możliwość spawania felg aluminiowych oraz montaż opony na miejscu sprawia iż wszystko załatwisz w jednym miejscu.
Kompleksowe usługi wulkanizacyjne. Oferujemy możliwość montażu opon do samochodów osobowych jak i dostawczych jak również montujemy opony do motocykli, quadów ATV, skuterów. W naszej ofercie szeroki asortyment opon NOWYCH - UŻYWANYCH - BIEŻNIKOWANYCH. Posiadamy również szeroki asortyment felg stalowych jak i aluminiowych.
Podczas demontażu - montażu opon oferujemy usługi z zakresu przechowywania i konserwacji opon. Podczas planowanego montażu wystarczy, że zadzwonisz a już wszystko będzie przygotowane - bez zbędnej fatygi.
Oferujemy usługi z zakresu wymiany olejów silnikowych - już teraz zadzwoń i umów się na wymianę. Przy zakupie oleju i filtra oleju wymiana gratis !!!
Oferujemy również usługi z zakresu bieżących napraw samochodów. Specjalizujemy się w szczególności w naprawach układów kierowniczych ( kompleksowość z geometrią samochodową) jak również w układach zawieszenia czy wymianach elementów układu hamulcowego. Współpracujemy również ze sprawdzonymi firmami w zakresie regeneracji turbin, przekładni kierowniczej, alternatorów czy rozruszników. W przypadku niesprawności prosimy o kontakt w celu ustalenia możliwości wykonania usługi.

Dlaczego warto pompować opony azotem ? 

            Podstawową zaletą stosowania azotu jest zwiększenie żywotności opon, gdyż azot posiada mniejszą tendencję to zmiany swojej objętości pod wpływem zmiany temperatury  w porównaniu z powietrzem.  Dzięki temu ciśnienie w oponach jest stabilniejsze co wpływa również na bezpieczeństwo podczas jazdy. Tlen zawarty w powietrzu łatwo wchodzi w reakcje z gumą i przyspiesza jej starzenie, a to powoduje jej kruszenie, twardnienie, a także zmniejsza jej elastyczność.

            Pozostałe zalety stosowania azotu:

- stabilność ciśnienia w oponach zapobiega przedwczesnemu zużyciu opony,

- temperatura koła nie wzrasta tak łatwo, przez co zmniejsza się rozprężność cieplna i  cały układ koła zachowuje stabilność,

-  masa cząsteczek azotu jest większa od masy tlenu przez co wycieki są niewielkie i opony nie muszą być często pompowane,

- temperatury opony nie wzrasta tak szybko, co zmniejsza ryzyko przebicia opony,

- przy niskiej temperaturze oraz wilgoci zmniejsza się   zakres rdzewienia felgi,

- ponieważ w azocie dźwięk rozprzestrzenia się wolniej, zmniejsza się hałas w pojeździe.

Właściwości fizyczne azotu:

Azot jest gazem bezbarwnym, bezwonnym i bez smaku. Rozpuszcza się w wodzie słabiej niż tlen i bardzo trudno się skrapla. W warunkach normalnych 1 litr azotu waży 1,2505 g, nieco mniej niż 1 litr powietrza (1,2928 g). Temperatura topnienia azotu wynosi -210oC, a temperatura wrzenia -195,8oC. W stanie stałym występuje on w dwóch odmianach zawierającej prawdopodobnie cząsteczki N2. Rozpuszczalność azotu w wodzie jest mała i wynosi 23 ml N2 w 1l wody w 0oC.

 

Azot po praz pierwszy został skroplony w 1883 r. przez polskich fizyków Karola Olszewskiego i Zygmunta Wróblewskiego na Uniwersytecie Jagiellońskim.

 

Polecane artykuły: 

Czy warto pompować koła azotem ...

 

 

Copyright © 2013. AUTO OBSŁUGA ADK  Rights Reserved.